Tomasz Drzazgowski, Chojnice:
psycholog, psychoterapeuta

(d. Arbor)

O mnie

Jestem psychologiem oraz certyfikowanym psychoterapeutą i analitykiem grupowym. W 2002 roku ukończyłem magisterskie studia psychologiczne na Uniwersytecie Warszawskim. Odbyłem ponadto podyplomowe czteroletnie szkolenie z prowadzenia psychoterapii indywidualnej i grupowej organizowane przez Instytut Analizy Grupowej „Rasztów” w Warszawie – jedną z najstarszych i najbardziej prestiżowych placówek psychoterapeutycznych w Polsce.

Mam doświadczenie zgromadzone podczas współpracy z wieloma instytucjami zajmującymi się pomocą. Po studiach pracowałem między innymi w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie czy w punkcie profilaktyki społecznej w dzielnicy Chérisy w Konstancji (Badenia-Wirtembergia). Przez wiele lat byłem związany z chojnickim NZOZ „Opus”. W jego ramach pracowałem w Poradniach Zdrowia Psychicznego i Leczenia Uzależnień (w Chojnicach i Człuchowie) oraz w Oddziale Dziennym Psychiatrycznym, gdzie w latach 2012-2016 pełniłem funkcję koordynatora programu terapeutycznego.

Od 2019 roku jestem konsultantem/superwizorem w oddziale leczenia uzależnień i współuzależnienia w Gdańskim Centrum Zdrowia.

Jestem członkiem miejskiego komitetu rewitalizacji w Chojnicach, a także komitetu organizacyjnego warsztatu obywatelskiej refleksyjności „Polska na kozetce”, organizowanego w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Od 2016 roku współtworzę Fundację „Zarzewie”, której głównym celem jest przeciwdziałanie wykluczeniom oraz umożliwienie każdej osobie realizacji jej potencjału. Moje artykuły zostały opublikowane m.in. w „Charakterach”, „Latarniku”, „Rewii”, „Claudii”.